Trabzon Çarşılı Altgeçit CİMER Başvurusu

Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı, Trabzon merkez ilçesi Ortahisar’ın sınırları içerisinde yer alan ve içerisinde esnafların dükkanları bulunan “Niyazi Şahinbaşoğlu Çarşılı Altgeçidi”, bulunduğu mevki “Moloz”da yapılan çevre düzenlemeleri sonrası esnafları ve altgeçitten geçen vatandaşları videoda görünen zor durumlara mecbur bırakmıştır. Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ne, Altgeçit esnafları yönetim kurulu başkanı başkanlığında yapılan onlarca başvuru sonrası, çevre düzenlemesi sonrası esnafın ve yayaların düştüğü mağduriyetler giderilmemiştir. Son çözüm yolu olarak CİMER’e başvuru yapılmıştır. Bu yazıdaki içerikler CİMER’in, esnafların başvurusunu ivedi şekilde dikkate alması amacıyla CİMER’e sunulmak üzere paylaşılmıştır.

İçerik 1: https://youtu.be/brW-64uWQ2k

İçerik 2: https://youtu.be/Lxkz_7kFKQg

İçerik 3

İçerik 4

CİMER Dilekçe Metnimiz:

http://trabzonbilisim.com/vatandas-hatti/4493 adresinden, Trabzon Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Trabzon Niyazi Şahinbaşoğlu Çarşılı Altgeçidi ile ilgili ivedi çözülmesini talep ettiğimiz mağduriyetlerle ilgili görüntülü ve yazılı içeriklere ulaşabilirsiniz. Kısaca özetlemek gerekirse; Trabzon Büyüklehir Belediyesi’nin, Ortahisar İlçesi (merkez ilçe) sınırları içerisinde, “Moloz Mevkii”nde gerçekleştirdiği çevre düzenlemeleri sürecinde, Moloz’da yeralan Niyazi Şahinbaşoğlu Çarşılı Altgeçidi esnafları ve altgeçidi kullanan yayalar çok olumsuz etkilenmiştir. Ekteki belediyeye yazdığımız dilekçelerden yaşanan mağduriyetleri ayrıntılı şekilde okuyabilir, üstteki linkteki 2 videodan da durumun her yağmur yağdığında afet derecesinde mağduriyetler oluşturduğunu, çevre düzenlemesinin belediyenin altgeçitteki 30 yıllık kiracısı işyeri kiracılarını “çevre düzenlemesinin altgeçitin işlevselliğini ortadan kaldırmasından dolayı” işsiz kalmasına sebep olmuştur ve belediyeye yapılan hiç bir görüşme talebinde mağdur durumdaki esnafları toplayıp mağduriyetlerini gidermek adına, Moloz mevkindeki çevre düzenlemesinden etkilenen diğer esnaf grupları olan Rus Pazarı Esnafları, Balıkçıl Esnaflarına ve Kadınlar Pazarı Esnaflarına yol gösterip onların mağduriyetini gideren belediye ve geçmiş belediye başlakı Orhan Feviz Gümrükçüoğlu ve yeni seçilen başkan Murat Zorluoğlu bir çözüm üretmemiştir. Yetkililerden mağduriyetimize en kısa zamanda çözüm talep etmekteyiz.

CİMER’den Soruna Çözüm Geribildirilmeri Geçmişi:

16:33, 13 Ağustos 2019 Salı: T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER)’ ne yapmış olduğunuz başvurunuz 1901829236 sayısı ile alınmıştır. (16:33, 13 Ağustos 2019 Salı, başvuru yapıldı.)

16:52, 21 Ağustos 2019 Çarşamba: CİMER kontrol edildi, CİMER’den henüz, 8 gündür vatandaşa hiç bir dönüş yapılmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir